realtlacitka.png (1143 bytes) Real3D Amiga Environment Real3D Amiga Tutorials Real3D Amiga Projects Real3D Amiga Macros Real3D Amiga Other Back to Real3D Amiga home page

Real3D Environment - Prostředí

Real3D se napoprvé spustí v PALu. Toto rozlišení opravdu nebude stačit, proto je lepší nastavit aby se program otevřel na obrazovce Workbenche. Později si můžeš otevřít pogram na vlastní obrazovce a ve vybraném rozlišení.

firstrun.png (4926 bytes)
screenwin.png (1263 bytes)

Vyber v menu Project - Windows - Screen. Objeví se okno nastavení vlastností obrazovky, zde se taky dají obrazovky zavírat a přeskakovat mezi nimi. Klikni tedy na tlačítko Jump. Okno by se mělo objevit na Worbenchi. Pokud máš otevřených obrazovek víc přepínej mezi nimi dokud nebude toto okno na Workbenchi.

Zavři původní prostředí přepnutím na PAL obrazovku a tam v menu Project - Environment - Close Current. Tímto se tato obrazovka a celé původní prostředí zavře. Zbyde ti tedy jen nové prázdné prostředí na Workbenchi.

emptywbenvth.png (45975 bytes)

Teď si právě vytvoř to svoje prostředí. Klikni na "Screen" okno. V menu Project - Widows pro začátek doporučuji vybrat Select, View a Tool. Oken můžeš otevřít kolik chceš (no milion asi ne) což se bude jistě hodit. Pohledy v okně View se přepínají klávesami PAmiga 1,2,3.

mynewenvth.png (46725 bytes)

Je velice dobré nastavit "External Screen" Stáhni http://wfmh.org.pl/pub/r3d/wfmhcybergfx_src.lha rozpakuj, nainstaluj.

externalscrsett.png (3891 bytes) Menu Project - External Screen - Settings napiš název knihovny wfmhcybergfx_r3d.library. OK.

External Screen se pak musí otevřít - shift F. Real3D renderuje do souboru, okna nebo do "external", zde si to převezme právě external library. Těchto knihoven je víc: cybergfx_r3d.library, ham8_r3d.library, retina_r3d.library atd. Ale wfmhcybergfx_r3d.library umí vykreslovat pod CGX přímo do okna View. Ostatní knihovny otevírají svoji obrazovku. Tato knihovna se dá použít vždy jen jedna.

generalsettingsos4.png (6513 bytes) Pro CGX doporučuji zaškrtnout v menu Settings - General, políčko No HAM Pallete a odznačit políčko Anim. Screen. Jinak by se tato okna otvírala na vlastní obrazovce.

Nyní nastala pravá chvíle uložit si nastavení celého "environmentu", menu Project - Environment - Save ulož pod tvým jménem do adresáře R3D3:environments.

Při novém startu se Real3D spustí stále v PALu, svoje nastavení přidej v menu Project - Environment - Insert nebo Replace. Později až si svoje prostředí pořádně upravíš a odzkoušíš můžeš ho uložit jako real-startup do adresáře R3D3:s Potom se bude Real3D spouštět přímo do tvého nastavení. Silně doporučuji si původní real-startup zálohovat.

iconprj.png (312 bytes) <---- Zde si stáhni WB prostředí.
ghh don'tpanic